دات نت نیوک
آموزش کاربردی اتوکد و اکسل در 1 دی وی دی

شنبه, 17 فروردین,1398

آموزش کاربردی اتوکد و اکسل در 1 دی وی دی

آموزش کاربردی اتوکد و اکسل در 1 دی وی دی

آموزش کاربردی اتوکد  

 

نرم افزار اتوکد یکی از نرم افزارهای بسیار کاربردی در رشته های مهندسی بحساب می آید. برای ترسیم پلان های معماری، همچچنین ترسیم برش و نمای ساختمان در رشته معماری بسیار مورد استفاده مهندسین معمار قرار می گیرد. اما آیا مهندسین عمران نیز باید استفاده از این نرم افزار را بدانند؟! 

مهندس عمران و اتوکد

مهندسین عمران در گرایش های مختلف به نرم افزار اتوکد نیاز دارند. برای تهیه نقشه های تفکیکی در رشته نقشه برداری، برای تهیه نقشه های سازه ای در حرفه محاسبات سازه و همچنین در حوزه های دیگر مانند مهندسی راه از نقشه های ترسیم شده در نرم افزار اتوکد بهره گرفته می شود. اما سوالی دیگر؛ مهندسین عمران تا چه اندازه به این نرم افزار نیاز دارند؟ مسلما نرم افزار اتوکد بسیار گسترده می باشد. 

پلان معماری و اتوکد

گستردگی این نرم افزار به اندازه دستورات بی پایانی است که قابلیت بی نظیری به آن می دهد تا کاربر بتواند برای ترسیمات خود از طرق مختلف و بسیار ساده از این ابزارها بهره ببرد. به جرات می توان گفت کسی نمی تواند مدعی شود تمامی دستورات این نرم افزار را می داند و از آنها بهره می برد. این هم به این دلیل است که شمار دستورات آن و زیر شاخ های آن آنقدر زیاد می باشد که شما فقط بسته به نیاز خود از این دستورات استفاده می کنید. بنابر این اگر مهندس عمران یا معماری هستید باید دستورات مورد نیاز خود را بدانید و نحوه استفاده از آنها را بیاموزید. 

شماری از دستورات پرکاربرد نرم افزار اتوکد 

 

بخاطر داشته باشید شما با دانستن چند دستور کاربردی می توانید ترسیمات خود را انجام دهید. سعی کنید با کلیدهای میانبر کار کنید تا بتوانید سرعت خود را در اتوکد افزایش دهید. چند نمونه از دستورات پرکاربرد را با هم بررسی می کنیم:
L : دستور ترسیم خط. L  مخفف کلمه LINE می باشد و برای ترسیم یک خط ساده به کار می رود. کافیست نقاط ابتدا و انتها را با کلیک سمت چپ ماوس مشخص کنید. دقت داشته باشید که برای اجرای یک دستور مانند LINE باید پس از  تایپ دستور اینتر را بزنید تا دستور اجرا شود. بجای اینتر می توانید از کلید SPACE استفاده کنید. البته در صورت فعال کردن کلیک سمت راست ماوس از قسسمت OPTION می توانید برای اجرای دستور راست کلیک هم بکنید. برای رسم یک خط می توانید مختصات نقطه اول و نقطه دوم را هم وارد کنید. اتوکد امکانات زیادی برای ترسیمات قائل شده است و به شما امکان مانور می دهد.
CO : برای کپی کردن یک موضوع مورد استفاده قرار می گیرد. CO مخفف کلمه COPY می باشد.
C : برای کشیدن دایره استفاده می شود. C مخفف کلمه CIRCLE می باشد.
M : برای جابجایی یک موضوع می باشد. MOVE نام کامل این دستور است.
REC : برای ترسیم یک مستطیل می توانید از این دستور استفاده کنید. نام کامل این دستور  RECTANGLE می باشد.
MI : دستور MIRROR برای ترسیم یک موضوع بصورت آینه وار می باشد. شما می توانید تنظیم کنید که پس از آینه کردن آن موضوع، آیا منبع آن موضوع حذف شود یا خیر.
RO : جهت چرخاندن یک موضوع از ROTATE استفاده می کنیم.
SC : با دستور SCALE می توانید موضوع مد نظرتان را با مقیاس مد نظرتان کوچک یا بزرگ کنید.
AA : جهت محاسبه مساحت یک ناحیه می توانید از دستور AREA بهره ببرید.

DIM : برای اندازه گذاری از دستورDIMENSION بهره می گیریم.
آموزش کاربردی اتوکد مجموعه 2800

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموعه آموزشی کاربردی نرم افزار اتوکد

علاوه بر دانستن دستورات کاربردی در اتوکد باید بتوانید از دستورات، استفاده درستی داشته باشید و حتی بدانید که می توانید در حوزه کاری خود چگونه از دستورات بهره ببرید. به دلیل نیاز مهندسین عمران به استفاده از نرم افزار اتوکد و آشنایی با امکانات و حوزه های فعالیت مانند ترسیم نقشه های سازه ای، استفاده در UTM ، ترسیم نقشه هایی تفکیکی از یه نقشه اسکن شده و ... مجموعه آموزشی کاربردی اتوکد تهیه شده است تا در اختیار دوستداران یادگیری در حوزه مهندسی عمران قرار گیرد.

آموزش کاربردی اکسل 

 

اکسل در پکیج طراحی و محاسبات سازه

 

 

اکسل یک برنامه صفحه گسترده الکترونیکی است. اکسل برای محاسبه، ذخیره، تجزیه و تحلیل علمی و آماری و مدیریت و تحلیل داده ها بکار می رود. یکی از مزایای این نرم افزار استفاده از آن به عنوان یک نرم افزار پایگاه مدیریت داده ها است. اکسل با توجه به گستردگی ابزارهای گنجانده شده در آن، در تمام حوزه های کاری که به نوعی با دسته بندی و تحلیل داده ها، بانک های اطلاعاتی یا گزارش گیری سر و کار دارند، کاربرد دارد.

در حوزه مهندسی عمران این نرم افزار بسیار کاربرد دارد و می توان از آن به عنوان ابزاری بسیار خوب جهت برخی محاسبات در طراحی و محاسبه سازه استفاده نمود. 

 

مجموعه آموزشی کاربردی اتوکد و اکسل

 

آموزش کاربردی اتوکد و اکسل در پکیج طراحی سازه

 

 

این دی وی دی آموزشی برای علاقه مندان به طراحی و محاسبات سازه تهیه شده است و در آن شما می توانید دستورات کاربردی نرم افزار اتوکد و همچنین استفاده از آنها را در مثال های کاربردی در سه جلسه ملاحظه بفرمایید. از طریقه ترسیم موضوعات مختلف گرفته تا طریقه خروجی از نرم افزار در این آموزش به صورت کاربردی و اصولی ششرح داده شده است. در کنار  آن یک جلسه آموزش بسیار مفید و گزیده جهت استفاده در محاسبات سازه که شامل دستورات مفید و کاربردی در نرم افزار اکسل می باشد ارائه شده است. این آموزش همانطور که گفته شد بسیار گزیده می باشد و شامل بحث هایی در زمینه متره و برآورد نمی باشد. صرفا برای دوستان علاقه مند به طراحی سازه ارائه شده است. 

 

مدت زمان جلسات آموزشی اتوکد: 81 دقیقه

مدت زمان جلسه آموزشی اکسل: 41دقیقه

 

 

طریقه سفارش محصول
 

سفارش پک طراحی و محاسبات سازه مهندس حسین توکلی

لطفا مبلغ 100000 تومان را به شماره کارت ۱۱۴۴-۱۹۱۱-۳۳۷۹-۶۱۰۴ بانک ملت به نام حسین توکلی واریز کنید و سپس تصویر فیش واریزی را به اکانت تلگرام مدیر فروش  یا صفحه اینستاگرام مدیر فروش به آدرس tavakolipack@ ارسال نمایید و اطلاعات تکمیلی من جمله آدرس دقیق پستی را به مدیر فروش اطلاع داده تا در اسرع وقت، بسته شما ارسال گردد. لطفا جهت مشاوره با شماره های۰۹۱۲۰۳۳۱۱۸۵ یا ۰۹۰۱۳۵۳۱۰۳۸ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

آموزش طراحی و محاسبات مهندس حسین توکلی مشاور و محاسب سازه

 

95000تومان
قیمت :95000
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x